Україні необхідно налагодити переробку відходів від руйнації – експерт

Share

Критичною необхідністю України є забезпечити технології переробки пошкоджених від атак РФ будівельних матеріалів.

Про це повідомив голова Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів Костянтин Салій, передає Укрінформ.

Наведені ілюстрації згенеровані штучним інтелектом (АІ) від Bing.

“За попередніми оцінками, сьогодні Україна має 100 млн метрів кубічних відходів руйнації, які нам потрібно буде переробити, аби уникнути звалищ на околицях населених пунктів”, – зазначив Салій.

За його словами, спілка активно займається пошуком донорів та грантів, аби розпочати відповідні роботи. На цьому етапі спеціалісти поставили перед собою завдання знайти фінансування для проведення наукових досліджень щодо вироблення спеціальних рецептур для подальшої переробки.

“Нам важливо зрозуміти, що робити з уламками бетону, пвх (полівінілхлориду – ред.), віконного скла. Ще одним важливим заходом є розробити алгоритм переробки шиферу, адже в ЄС висловлюють занепокоєння щодо можливого забруднення довкілля цим елементом. Тобто задач для спілок та наукової спільноти безліч, власне це і є наш пріоритет”, – повідомив голова Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів.

За словами експертів, мова йде про фінансування у розмірі 200 тисяч доларів. Для того, аби науково-дослідні інститути мали змогу підібрати зразки, створили спеціальні форми, розібрати усі компоненти за цільовим призначенням, виявити ті матеріали, які не можуть бути використані повторно, а потребують негайної утилізації.

“Це питання потребує негайної залученості держави, адже Європа не мала руйнацій подібних до сучасних аж з 1945 року. А якщо говорити про дослідження тих часів, то вони не є актуальними, адже не враховують радянських конструкцій”, – наголосив Салій.

Серед проблем, які можуть виникнути під час відбудови, також називають невідповідність деяких вироблених в Україні будматеріалів європейським стандартам, а також нездорову конкуренцію, спричинену імпортом з сусідніх держав.