Рішень щодо підвищення тарифів на е/е через обстріли немає – Галущенко 

Share

Міненерго не планує призупиняти експорт електроенергії чи переглядати тарифи.

Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко, передає пресслужба міністерства.

За його словами, українські енергетики продовжують верифікацію пошкоджень, які були завдані енергосектору останньою масованою російською атакою 22 березня.

«Повного розуміння, наскільки зруйновано об’єкти, у нас поки немає. Є великі завали, зараз їх розбирають, не всюди є доступ до устаткування, щоб перевірити стан. Стосовно сум збитків – реальні цифри будуть зрозумілі після верифікації пошкоджень. Але я думаю, що йдеться точно про мільярди. Безумовно, ми всі ці суми будемо надалі вимагати від агресора у відповідних судових позовах», – зазначив міністр.

Галущенко уточнив, що для стабілізації ситуації в енергосистемі наразі не розглядається питання призупинення експорту електроенергії:

«Я не бачу сьогодні, що це якось драматично вирішить нашу ситуацію. Зараз немає ніяких рішень щодо тарифів, долі ПСО чи заборони експорту. Зараз ми фокусуємось на фіксуванні наслідків атак. Тоді ми вийдемо на цифри, строки відновлення і від цього вже будемо ухвалювати рішення з відповідних питань», – підкреслив очільник Міненерго.

Водночас він зазначив, що Україна має можливість імпортувати електроенергію з європейських країн. На сьогодні передбачається можливість імпорту до 1,7 ГВт, водночас Україна звертається до ENTSO-E щодо збільшення відповідних обсягів.

«Нам треба більше, тому що сьогодні це питання виживання. Хоча б 2,5 ГВт було б для нас те, що потрібно», – зауважив міністр.

Як повідомляв раніше UAprom.info, Росія вранці 22 березня влаштувала наймасштабнішу атаку на українську енергетику за останній час. За даними Генштабу, росіяни випустили по Україні 90 ракет різних типів, 60 дронів.