Україна разом із японським JICA продовжує реалізовувати проєкт екстреного відновлення

Share

Віце-прем'єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков зустрівся зі старшим віце-президентом Японського агентства міжнародного співробітництва JICA Наокі Андо. Під час зустрічі сторони обговорили подальшу співпрацю у рамках спільного проєкту та спільних програм екстреного відновлення та реконструкції

Про це Олександр Кубраков повідомив у Facebook.

"Співпраця в першу чергу має на меті відновлення пошкодженої інфраструктури. Для цього буде втілено низку проєктів швидкого впливу (ПШВ), що спрямовані на реконструкцію інфраструктури у Дніпрі, Києві, Миколаєві, Одесі, Харкові та Херсоні. JICA надасть Україні технічну підтримку, а також допоможе з навчанням спеціалістів", – зазначив Кубраков.
 
За його словами, навесні із JICA було підписано грантові угоди на суму близько $600 млн. 

"Наша ціль покрити з цих коштів нагальні потреби у відновленні транспорту, енергетики, управлінні відходами, водопостачанні та інших сфер економіки. Сьогодні ми обговорили продовження співпраці у цих напрямках і реалізацію Проєкту екстреного відновлення та реконструкції. Разом з урядом Японії ми вже відбудовуємо інфраструктуру сучасно та оперативно, втілюючи принцип Build Back Better – відбудувати краще ніж було", – зазначив Кубраков. 

Як зауважується, у довгостроковій перспективі співпраця сторін сприятиме системному перезапуску економіки та поверненню українців додому. 

"Для нас важливий японський досвід – країни світового технологічного гіганта, що долав наслідки післявоєнних руйнувань та природних катаклізмів", – прокоментував Олександр Кубраков.

Як повідомлялося раніше, Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA) відновило свою роботу в Україні з початку 2023 року. Раніше цього року у рамках співпраці Японія уже передала першу партію техніки для відновлення Ірпеня Київської області.