Головними умовами наступного етапу програми EFF для України та виділення їй подальшого фінансування є посилення БЕБ, перегляд податкових пільг та реалізація інших реформ щодо зміцнення врядування та фіскальної політики.
Про це заявив глава Місії МВФ в Україні Гевін Грей, передає Укрінформ.
«Майже завжди структурні реформи у таких обставинах, як у вас (в умовах війни – ред.), є складними. Але, якщо враховувати рівень відданості, ми очікуємо, що українська влада їх досягне»,– зауважив Грей.
У цьому контексті він акцентував, що за рік від початку роботи поточної програми EFF, українська влада продемонструвала відданість у проведенні реформ, які на початку могли здаватися нездійсненими.
Представник Фонду зазначив, що чинна програма МВФ передбачає проведення цього року низки реформ для зміцнення врядування, а також підтримки фіскальної політики.
«Я б особливо підкреслив необхідність ухвалення законодавства щодо зміцнення Бюро економічної безпеки», – підкреслив Грей.
Він уточнив, що це, за планами програми, має бути реалізовано до кінця червня.
Крім того, за його словами, важливо провести роботу щодо перегляду податкових пільг в Україні.
«Я думаю, що обидві ці реформи, безумовно, відіграватимуть важливу роль у зміцненні фінансового управління та підтримки фіскальної траєкторії, що буде важливим у рамках EFF», – зазначив Грей.
Своєю чергою він повідомив, що Фонд має активну програму взаємодії з українською стороною, щоб допомогти владі посилити управління державними інвестиціями. Для цього визначений структурний маяк, що має бути виконаний до грудня.
Як повідомляв раніше UAprom.info, МВФ схвалив виділення Україні траншу за програмою EFF в розмірі $880 млн.