Гірничо-металургійна група Метінвест запровадила на комбінаті «Запоріжсталь» ШІ-рішення для контролю якості виробництва, які, відповідно до розрахунків компанії, можуть принести економію коштів на рівні $250 000 на рік, йдеться у матеріалі українського Forbes.
Як зазначив керівник R&D-центру Metinvest Digital Максим Баланюк, штучний інтелект виявляє дефекти при виробництві слябів – металургійного напівфабрикату, з якого виготовляється листовий прокат.
Рішення допомагає працівнику швидше визначати брак під час обрізання слябів. Якщо був зафіксований дефект, то на моніторі у співробітника він підсвічується червоним, розповідає Баланюк. Якщо дефект є, але він не класифікований системою, – жовтим, а за відсутності дефекту – зеленим. Точність моделі – 75-85%.
Основна економія для Метінвесту – зниження відсотка рекламацій від замовників. «Також заощаджуємо на електроенергії, бо нагрітий метал не простоює через затримку сляба на етапі обрізання», – додає Баланюк.
Метінвест застосовує штучний інтелект на виробництві з 2021 року. На маріупольському заводі технологія працювала для визначення якості металобрухту, аналізу якості спікання агломерату, моніторингу вагонопотоку та аудиту переміщення рулоновозів територією підприємства. «Досвід маріупольських комбінатів став неоціненним – ми не починали з нуля», – каже Баланюк.
Він визнав, що масштабувати рішення, запроваджене на «Запоріжсталі», на інші підприємства групи буде важко, оскільки всі вони виробляють різну продукцію. Водночас «пріоритет на наступний рік – зробити та запустити в промислову експлуатацію другу версію ШІ-інструменту», – додав він. Це допоможе знизити відсоток рекламацій на 60%.