Метінвест потрапив до списку чесних платників податків в Україні

Share

Метінвест включили до списку чесних платників податків в Україні в рамках проекту видання Oboz.ua «Підтримуй чесних», присвяченого культурі сплати податків, повідомила пресслужба компанії.

Чесна сплата податків – це не тільки відповідальність кожного, а також і внесок у перемогу України, оскільки зараз усі отримані податки та збори з центрального бюджету йдуть на забезпечення військових.

У матеріалі «Сплати податки – допоможи Україні! Чому можна купувати тільки в чесних і що варто знати кожному» видання розповіло про великі компанії, які вже долучились до цієї ініціативи. Обрані компанії зробили чесну сплату податків і повністю прозору роботу частиною своєї ідентичності.

Редакція розділила досвід чесних бізнесів за кількома категоріями на власний розсуд. Мета проєкту — показати приклад та закликати українців чесно сплачувати податки та підтримувати прозорі бізнеси. Метінвест відзначено як приклад «Білого роботодавця».

Група Метінвест – найбільший платник податків у галузі. А ще – чесний роботодавець. Минулого року компанія сплатила понад 3,2 млрд грн єдиного соцвнеску. Всі співробітники мають високу білу зарплату. Працюючи, вони підтримують бюджет країни, дають можливість платити зарплати військовим. Загалом торік Метінвест перерахував до українського бюджету 14 млрд 614 млн 981 тис. грн.

«Метінвест – найбільший платник податків у галузі й один із найбільших в Україні. Від початку свого створення компанія дотримується принципів прозорості та відповідального ведення бізнесу. Значення цих принципів набуває особливого значення зараз, в умовах повномасштабної війни. Адже ми усвідомлюємо, що від нашої стабільної роботи та сплати податків залежить економіка прифронтових регіонів, де працюють наші підприємства, та економіка країни загалом. А також здатність підтримувати країну, армію та українців у найскрутніші часи», – розповіла CFO Групи Метінвест Юлія Данкова.

Непрозора сплата податків часто стає проблемою для чесного бізнесу. «Наприклад, частину наших контрагентів, у яких ми закуповуємо послуги чи товари, податкові органи вважають ризикованими. Ці контрагенти виводять ПДВ, і він не потрапляє до бюджету, як це має бути за законодавством. І замість того, щоб боротися саме з цими ризиковими платниками податків, податкова відмовляє у відшкодуванні ПДВ компаніям, що працюють офіційно та прозоро. Тому важливо дотримуватися принципів прозорої та відповідальної роботи», – йдеться у повідомленні.