ООН прогнозує світовій економіці довготривалий період низького зростання

Share

На світову економіку чекає довготривалий період низького зростання, вважають експерти департаменту ООН з економічних та соціальних питань

Про це заявив директор відділу економічного аналізу та політики департаменту Шантану Мухерджі, презентуючи звіт «Світова економічна ситуація та перспективи станом на середину 2023 року», передає «Укрінформ».

Відповідно до звіту, в 2023 році світова економіка зросте на 2,3% і на 2,5% у 2024 році. У США – на 1,1%, у Європейському Союзі – на 0,9%. Водночас зростання ВВП в Китаї очікується на рівні 5,3% завдяки зняттю обмежень, пов'язаних з COVID-19.

Попри незначне зростання, його темпи все ще значно нижчі від тих, що були до пандемії протягом останніх 20 років, які становили 3,1%, зазначив Мухерджі.

За його словами, зростання доходу на душу населення «залишається дуже низьким у багатьох регіонах, що розвиваються».

Серед причин уповільнення економічного зростання автори звіту називають пандемію COVID-19, «затяжну війну в Україні», вплив зміни клімату та політичні виклики.

На світову торгівлю впливатимуть геополітична напруженість, послаблення глобального попиту та жорстка монетарна й фіскальна політика. Прогнозується, що у 2023 році обсяг світової торгівлі товарами й послугами зросте на 2,3%, що значно нижче, ніж до пандемії.

Інфляція залишається стабільно високою у багатьох країнах. Середня світова інфляція прогнозується на рівні 5,2% у 2023 році (у 2022-му вона становила 7,5%).

Економічна ситуація в Україні залежатиме від війни та повоєнного відновлення.

«Економіка України втратила значну частку своїх промислових потужностей та енергетичної інфраструктури через війну й скоротилася на 29,1% у 2022», – зазначають автори документа.

За їхніми словами, незважаючи на зовнішню фінансову допомогу, зокрема, кредити МВФ та підтримку з боку ЄС і США, економіка у 2023 році «найімовірніше, перебуватиме в стагнації».

Довгострокові перспективи України, на думку експертів, залежатимуть від тривалості та інтенсивності війни й здатності країни фінансувати відновлення, яке оцінюється в $411 мільярда.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom