Вартість відбудови в Україні складає вже понад $480 млрд

Share

За останньою оцінкою, вартість відбудови в Україні складає понад 480 мільярдів доларів.

Про це під час сайд-івенту «Планування зеленого відновлення та реконструкції України» на Міжнародному транспортному форумі в Лейпцизі заявив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергій Деркач, передає RAIL.insider.

“Не чекаючи перемоги ми вже проводимо відбудову як будинків та квартир, так і соціальних та інфраструктурних об’єктів, доріг та мостів. Нам важливо забезпечити житлом людей, які його втратили, відновити транспортне сполучення та можливості для логістики, як цивільної, так і військової. Це перші пріоритети відновлення, над якими ми працюємо”, – зауважив Деркач.

Він додав, що саме тому Україні важливо не просто відновлювати зруйноване, а відновлювати з підходом “building back better”, з урахуванням нових викликів, потреб, можливостей та ресурсів, із довгостроковим плануванням.

Як UAprom повідомляв раніше, Світовий банк спільно з Єврокомісією, ООН та урядом України збільшив оцінку потреб України на післявоєнне відновлення. Воно становило $486 млрд. Оцінка RDNA3 охоплювала період з 24 лютого 2022 року до 31 грудня 2023 року.