УЗ обіцяє до кінця квітня прийняти рішення щодо заморожених аукціонів з продажу металобрухту

Share

АТ «Укрзалізниця» обіцяє до кінця квітня 2024 року прийняти рішення щодо розблокування або скасування тендерів з продажу металобрухту, що були проведені у системі Прозорро.Продажі ще до початку повномасштабного вторгнення росіян у лютому 2022 року.

Про це повідомив Євген Шрамко, член правління «Укрзалізниці», під час робочої наради у комітеті Верховної Ради з питань економічного розвитку 9 квітня, пише Інтерфакс-Україна.

«Це питання тих тендерів, які були проведені перед самим початком повномасштабної війни. Ми вже ініціювали аналітику по цьому питанню для прийняття рішень. Найближчим часом, сподіваюсь, до кінця квітня, ми приймемо рішення», – сказав він.

У свою чергу Наталія Сидорук, GR-директор компанії «Інтерпайп», повідомила, що УЗ більше двох років не може вирішити питання заморожених аукціонів. «Ще у середині лютого 2022 року одне з наших підприємств – «Дніпросталь» – було оголошене переможцем кількох аукціонів. За ними ми мали отримати біля 17 тис. т металобрухту від УЗ, але почалось повномасштабне вторгнення. Потім, протягом 1,5 років ми просили «Укрзалізницю» або скасувати ці тендери, щоб нам повернули 10 млн. грн. застави, або підписати їх. У січні 2024 року ми підписали ці договори зі свого боку, направили їх в УЗ, але питання знов не вирішується, оскільки УЗ не хоче підписувати», – розповіла вона.

Іван Ковалевський, директор компанії «Метінвест-Ресурс», підтвердив, що теж має таку ж проблему із замороженими тендерами. «Нас влаштовує будь-яке рішення УЗ по цьому питанню: підписання контрактів чи їх скасування. В нас буде або брухт від УЗ, або гроші, аби купити десь в іншому місці цей брухт», – підкреслив він.

Раніше повідомлялося, що металурги також звернулися до УЗ із пропозицією продавати металобрухт окремим рішенням Кабміну.