Уряд профінансує у 2025-му лише ті дорожні роботи, які не можна не фінансувати – заступник міністра фінансів

Share

У 2025 році Уряд виділить на ремонти та будівництво об’єктів дорожньої інфраструктури 12,6 млрд грн, повідомив заступник міністра фінансів Олександр Кава. Окремо низка об’єктів буде фінансуватися за рахунок кредитних і грантових коштів. На це вдалося закумулювати майже 8 млрд грн.

«Крім того, виглядає, що цього року в Агентства (Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України – ІФ-У) залишаться невикористаними залишки Дорожнього фонду обсягом 1,5 млрд грн, і вони переходять на наступний рік», – зазначив він в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

Він погодився, що передбачені в бюджеті кошти покриють лише мінімальну потребу, яка дасть змогу забезпечити проїзд дорогами державного значення. Зокрема, кошти буде спрямовано на виконання аварійних робіт, відновлення проїзду на ділянках доріг, котрі перебувають в критичному стані, та на забезпечення проїзду в зимовий період.

«Коли ми говоримо про кошти на дороги в цьому році, то треба розуміти, що в пріоритеті лише те, що не можна не фінансувати. До цієї суми також входить співфінансування реконструкції доріг, які фінансуються за кредитні кошти», – додав Кава.

Він пояснив, що пріоритетними для уряду є витрати на ремонт та підтримання об’єктів, важливих для забезпечення життєдіяльності країни в цілому та окремих регіонів, насамперед, зокрема, це зруйновані та пошкоджені мости й шляхопроводи. «Такі об’єкти мають швидко реалізовуватися, і відповідно – фінансуватися безперебійно. Аналогічний підхід – до транспортних об’єктів, важливих для наших Сил оборони, що забезпечують військову логістику», – зазначив чиновник.

Крім того, частина коштів буде спрямована на реалізацію транспортних проєктів, які дають можливість економіці функціонувати і розвиватися в нових реаліях, а також забезпечувати експортно-імпортні ланцюги поставок.

До прикладу, він вважає, що держава може профінансувати низку проектів, які перебувають на високому ступені готовності. Це, зокрема, Північний об’їзд міста Рівне, який готовий на 80%. Цей проект має розвантажити місто від вантажного транспорту, який їде транзитом з Києва у напрямку Луцька та до пунктів пропуску «Устилуг» і «Ягодин». Доя України також важливо профінансувати та побудувати 1,5 км під’їзду до нового пункту пропуску «Біла Церква – Сігету Мармацієй» на кордоні з Румунією в Закарпатській області, оскільки з румунського боку міст через р. Тиса перебуває на завершальному етапі будівництва, а з нашого боку роботи ще не розпочато.

Нагадаємо, уряд у 2025 році спрямує на будівництво євроколії 128 млн гривень.