Україна отримала $1,5 млрд позики від Японії та Великої Британії

Share

Україна отримала 1,5 млрд доларів позики на підтримку політики розвитку «Основи зростання» (Growth Foundations Development Policy Loan – DPL)  від Японії та Великої Британії через механізм Світового банку.

Про це повідомила пресслужба Мінфіну.

Фінансування складається з гарантії уряду Японії через Цільовий фонд Світового банку (ADVANCE Ukraine) обсягом 984 млн доларів та гарантії Великої Британії на суму 516 млн доларів.

Як зазначається, до загального фонду державного бюджету надійшло 1,4 млрд доларів. З метою зниження вартості обслуговування кредитних зобов’язань України програмою передбачена капіталізація відсотків з японських коштів у сумі 99,54 млн доларів.

За словами міністра фінансів Сергія Марченка, залучене фінансування буде спрямовано для підтримки  ключових пріоритетів держбюджету.

В міністерстві зауважили, що передумовою отримання траншу стало виконання Україною необхідних 8 вимог за програмою, зокрема це гармонізація митного та податкового законодавства України до норм ЄС, покращення фіскальної політики та регулювання ринків капіталу, забезпечення прозорості та підзвітності у системі електронних закупівель.

Як повідомляв раніше UAprom.info, Рада директорів Світового банку схвалила позику для України з метою підтримки політики розвитку «Основи зростання» (DPL, Growth Foundations Development Policy Loan) обсягом $1,5 мільярда.