У Метінвесті розповіли про важливість надання ветеранам рівних можливостей

Share

Метінвест стоїть на тому, що ветерани потребують такого ж ставлення, як і інші працівники, щоб об’єднати, а не розмежувати колективи. І пропагує культуру рівних можливостей для всіх. Про це розповів директор департаменту корпоративних комунікацій Групи Метінвест Олег Давиденко під час форуму «Практика», присвяченого поверненню ветеранів до цивільного ринку праці.

«Якщо ми будемо працювати на об’єднання, ветеран стане частиною колективу. І для цього ми працюємо з персоналом щодо того, як взаємодіяти й спілкуватися. Ми створили навчальні курси та відкриті лекції. Базові принципи взаємодії дуже відкриті, вони знімають 80% гострих питань, які стосуються ПТСР або інших розладів», – розповів Давиденко.

До ЗСУ мобілізовано кожного шостого працівника Метінвесту, а це 15% персоналу. З війни вже повернулося майже 1,5 тисячі співробітників, а до роботи стало понад 500 людей. Компанія очікує, що загалом на робочі місця повернуться 6-7 тисяч із 8 тисяч мобілізованих. Також Метінвест розраховує на найманих на ринку праці ветеранів.

Тому компанія не розглядає якісь точкові рішення, а адаптує всі бізнес-процеси до повернення ветеранів і підходить до роботи системно, зауважив Давиденко. Зокрема, навчає колективи, як працювати з колишніми військовими, запроваджує додатковий медичний огляд і психологічну підтримку. Також створюються ветеранські хаби в містах присутності. Це дає змогу ветеранам бути собою та спілкуватися з однодумцями.

Специфіка металургії, гірничої та видобувної промисловості полягає в тому, що це небезпечне середовище, важка праця для жінок і людей з обмеженими можливостями. Тому компанія пропонує для таких співробітників іншу вакансію або перенавчання на підхожу спеціальність.

«Доречі, в нас за останній рік перенавчання пройшли зі всіх співробітників, не тільки ветеранів, в середньому 13 тисяч осіб з 50 тисяч. І це перенавчання мінімум від 3 до 6 місяців. В Метінвесті відкриті брати на перенавчання всіх. Компанія готова до того, що перенавчання на дефіцитні високорангові  професії триватиме 1-3 роки», – зазначив представник компанії.

Що стосується ветеранів, то їм пропонують безплатне навчання та пільгові умови вступу до університету Метінвест Політехніка. Нині вже понад 10 ветеранів повідомили про таке бажання.

Давиденко також звернув увагу, що soft and hard skills, з якими повертають ветерани війни, перевищують очікування працедавців.

«По-перше, soft skills – це лідерство, робота в команді, робота на результат. Такого ветеран не отримає більше ніде. По-друге, це hard skills. Він має досвід роботи, наприклад, водієм танку. І це можливість для компанії», – підсумував Давиденко.