Метінвест увів в експлуатацію нову вугільну лаву в Покровську

Share

У Покровській вугільній групі, що входить до складу Групи Метінвест, ввели в експлуатацію 11-ту лаву з видобутку коксівного вугілля в 10-му блоці шахтоуправління «Покровське», яка дасть можливість видобути майже 1 млн тонн вугілля, повідомила компанія.

Підприємства Покровської вугільної групи, що працюють поблизу лінії фронту, забезпечують робочими місцями мешканців регіону та переселенців із різних куточків України, розвивають місцеві громади, сплачують податки та підтримують економіку країни. Саме тому запуск нового очисного забою — вагома подія для регіону та всієї країни.

«Вчасна підготовка нового очисного забою – це позитивний результат тривалої та напруженої праці кожного працівника компанії. Це значуща подія для всього колективу — наше стабільне та впевнене майбутнє. Люди будуть забезпечені роботою та заробітною платою, що дуже важливо для колективів, які ведуть виробництво в прифронтовому регіоні. Крім того, це вагомий внесок у підтримання обороноздатності України та поповнення бюджетів усіх рівнів», — зазначив генеральний директор «Метінвест Покровськвугілля» Андрій Акулич.

Зазначається, що попри складні гірничо-геологічні умови 11-та лава є одним із перспективних напрямів роботи компанії. Запаси лави завдовжки 242 метри становлять 993 тис. тонн вугілля. З цього забою гірники планують видобувати до 2,5 тис. тонн вугілля на добу. Очікується, що відпрацювання запасів лави триватиме понад рік.

покровськ вугілля

Від початку 2024 року підприємства Метінвесту в Україні видобули близько 698 тис. тонн вугілля, з якого вироблено майже 373 тис. тонн концентрату. А до кінця року Група планує видобути 5,3 млн тонн вугілля, виготовити 2,8 млн тонн концентрату та ввести в експлуатацію ще два очисні забої.

Зокрема, зараз на шахтоуправлінні «Покровське» триває будівництво 11-го блоку з видобутку вугілля, який планується ввести в роботу у 2025 році.

Нагадаємо, за підсумками 2023 року підприємства Групи Метінвест виготовили 5,45 млн тонн вугільного концентрату.

Покровська вугільна група — найбільший виробник коксівного вугілля в Україні. До складу групи входять кілька підприємств, основними з яких є шахтоуправління «Покровське» та Свято-Варваринська збагачувальна фабрика. Підприємства видобувають і збагачують коксівне вугілля та продають вугільний концентрат. Вони розташовані на межі Дніпропетровської та Донецької областей. Управляє українськими вугільними активами Групи Метінвест компанія «Метінвест Покровськвугілля».