Транзитне зерно з України заповнює лише 10% потужностей польських портів – ЗМІ

Share

Польські порти не переповнені українським транзитним зерном, воно не впливає на збут польських фермерів.

Про це заявив аналітик сільськогосподарських ринків InfoGrain Мирослав Марчиняк галузевому виданню farmer.pl, передає Інтерфакс-Україна.

Згідно з повідомленням, останніми тижнями в польських ЗМІ обговорюється проблема надлишків на внутрішньому ринку Польщі зерна, яке необхідно експортувати. Його обсяги оцінюють у 4-5 млн тонн.

“Заяви журналістів і політиків не підкріплені достовірними даними”, – зауважив Марчиняк.

Розповідаючи про українське зерно, він висловив упевненість, що воно не займає місце в польських портах.

Експерт послався на дані українських держслужбовців, які констатують, що в січні-лютому 2024 року через польські прикордонні переходи пройшло 515 тис. тонн зернових і олійних культур. З цієї кількості лише 24,3 тис. тонни було адресовано польським одержувачам.

При цьому, найбільшими одержувачами українських зернових і олійних культур, що пройшли через Польщу, стали Німеччина – 195,4 тис. тонн, Нідерланди – 58,3 тис. тонн, Литва/Латвія – 21,8 тис. тонн.

Також Марчиняк навів дані, згідно з якими після дуже гарної першої частини сезону – період з липня до грудня 2023 року – січень і лютий продемонстрували значний спад перевалки зерна в портах Польщі.

Відповідаючи на запитання, з чим пов’язане падіння перевалки зерна в портах, Марчиняк пояснив, що високе перевантаження в першій половині сезону, особливо в період з липня до листопада 2023 року, стало результатом реалізації раніше укладених контрактів за набагато вигіднішими цінами.

“В останні місяці польське зерно стало неконкурентоспроможним на світових ринках, а обмежена пропозиція з боку фермерів не стимулювала експортерів активно шукати ринки збуту. Звідси й спостережуване зниження швидкості перевалки”, – пояснив експерт.

Він додав, що транзит українського зерна через Польщу в наступні місяці суттєво втрачає свою привабливість.