З початку року до України надійшло 4007 одиниць енергетичного обладнання. Це генератори, трансформатори, блочно-модульні котельні (БМК), когенераційні установки (КГУ), котли тощо.
Про це повідомила пресслужба Міненерго.
Допомогу надали партнери з ЄС, Австрії, Азербайджану, Бельгії, Данії, Естонії, Ісландії, Іспанії, Італії, Канади, Латвії, Литви, Люксембургу, Молдови, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Словаччини, США, Туреччини, Фінляндії, Франції, Швейцарії, Швеції, Японії, Чехії, Польщі, Кіпру, Китаю, UNICEF/WASH, PFRU, VOLVO.
Очікується надходження ще 903 генераторів, 426 трансформаторів та 159 одиниць іншого обладнання, зокрема – котлів, БМК і КГУ.
У регіони зі складів хабу з початку року відправили 432 вантажі гуманітарної допомоги загальною вагою 3,4 тис. тонн. Зокрема, 2503 генератори, 88 трансформаторів та 160 одиниць блочно-модульних котелень, когенераційних установок та котлів.
Загалом з березня 2022 року за координації міністерства енергетики в Україну надійшло 2421 гуманітарний вантаж з енергетичним обладнанням загальною вагою понад 31 тис. тонн, із них понад 27,1 тис. тонн вже розподілені між регіонами.
Енергетичну гуманітарну допомогу з початку повномасштабного вторгнення надали 39 країн.
Як раніше повідомляв UAprom, за підтримки Німеччини Україна отримає обладнання з латвійської ТЕЦ – Міненерго.

