Україна розвиватиме нові потужності з ВДЕ – Міненерго 

Share

Кабмін підтримав постанову «Про запровадження гарантій походження електроенергії, виробленої з ВДЕ».

Про це повідомила пресслужба Міненерго.

Як зазначається, реалізація документа сприятиме залученню іноземних інвестицій у будівництво нових «зелених» потужностей навіть в умовах війни.

«Попри колосальні пошкодження та втрату потужностей, яких зазнала «зелена» енергетика з початку широкомасштабного вторгнення Росії, за 2022-2023 роки в Україні було побудовано понад 650 додаткових МВт потужностей ВДЕ. Запровадження гарантій походження електроенергії, виробленої з ВДЕ – це ще один крок до розбудови «зеленої» енергетики в Україні», – зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.

Постановою передбачено: затвердження порядку видачі, обігу та погашення гарантій походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел, а також затвердження порядку визначення екологічної цінності цієї електроенергії.

Також буде створено реєстр гарантій походження, який адмініструватиме НКРЕКП. Гарантії формуватимуться в електронному вигляді у МВт-год відповідно до наданих адміністратором комерційного обліку обсягів відпуску електричної енергії з ВДЕ.

Гарантії походження на відпущену «зелену» електроенергію тими виробниками з ВДЕ, яким надається державна підтримка (у вигляді «зеленого» тарифу або майбутніх аукціонів), будуть належати Держпідприємству «Гарантований покупець».

Підкреслюється, що впровадження гарантій походження електроенергії суттєво збільшить експортний потенціал енергосектору України, адже споживачі електричної енергії матимуть можливість підтвердити її походження з ВДЕ та екологічну цінність (обсяг викидів CO2, яких вдалось уникнути).

Також це дозволить промисловим підприємствам довести, що їхні товари були вироблені з чистої енергії та відповідно підвищити конкурентоспроможність українських товарів на європейському ринку.