В умовах нестачі кваліфікованих працівників, яка виникла в Україні через війну та міграцію населення, Метінвест сфокусував зусилля на кількох напрямках, які дозволяють залучати людей на підприємства та підтримувати робочі процеси, розповіла директорка зі сталого розвитку і взаємодії з персоналом Групи Метінвест Тетяна Петрук в інтерв’ю виданню “Ділова столиця”.
Вона зазначила, що до широкомасштабної війни в компанії працювали майже 111 тис. людей. Після втрати активів залишилося понад 50 тис. працівників, з яких майже 10 тис. пройшли через ЗСУ. Зараз в армії служать понад 8 тис. співробітників, а тисяча людей повернулися з війни й стали до роботи в компанії. Наразі на промислових підприємствах Метінвесту відкрито близько 4 тис. вакансій.
Тож у цій ситуації компанія приділяє увагу перенавчанню працівників. Співробітники коштом компанії здобувають додаткові професії, що дають їм змогу виконувати різні завдання та компенсувати брак персоналу. Також Метінвест залучає нові кадри: “шукаємо працівників, пропонуючи вакансії як для чоловіків, так і для жінок, із досвідом роботи та без нього”. “Також ми працюємо з ветеранами війни. Пропонуємо навчання та працевлаштування для колишніх військових, допомагаючи їм адаптуватися до мирного життя та інтегруватися в робочі процеси”, – розповіла вона.
За словами Петрук, Метінвест також зосередився на формуванні кадрового резерву на основні посади для українських підприємств, а на іноземних активах реалізував проєкт із розвитку талантів.
Крім того, компанія, попри втрату контролю над низкою активів щороку проводить індексацію зарплат вище за прогнозований рівень інфляції. У травні 2024 р. компанія підвищила оклади працівникам виробничих і ремонтних підприємств в Україні в середньому на 15%. А за окремими дефіцитними професіями — до 30%. Тож середня заробітна плата виробничого персоналу зросла майже на 30% проти довоєнного періоду. “У вересні 2024 р. ми на 15% підвищили оклади адміністративно-управлінського персоналу та співробітників сервісних активів. Зараз середня зарплата в компанії становить майже 28 тис. грн, а за основними технологічними професіями — приблизно 35 тис. грн”, – додала вона.
На промислових підприємствах групи також діють два види премій, зазначила Петрук. “Це виробнича премія, що формує колективну відповідальність за результати роботи — виконання оперативного плану та підтримання якості продукції. Вона сприяє згуртованості колективу для досягнення виробничих показників в умовах воєнного стану та дефіциту кадрів. Друга — командна премія за ефективність, спрямована на досягнення операційних ефектів. Отже, весь виробничий та ремонтний персонал Групи зосереджений на виробництві та відвантаженні продукції належної якості з оптимальними місячними витратами”, – розповіла вона.
Водночас на торгівельних активах, у сфері логістики, ІТ, сервісного обслуговування та на іноземних підприємствах групи впроваджено систему мотивації за KPI, де показники адаптовані до специфіки кожного напряму діяльності. А керівна компанія та вищий менеджмент підприємств преміюються залежно від виконання щорічних цілей — як командних, так і функціональних.
Раніше голова офісу СЕО Групи Метінвест Олександр Водовіз розповідав, що нестача кваліфікованих працівників є значною проблемою для Метінвесту, і компанія “вже конкурує за людей з європейським ринком”.