Зелена модернізація українських активів Метінвесту потребуватиме $9 млрд інвестицій

Share

На модернізацію українських активів Групи Метінвест у відповідності до сучасних стандартів виробництва «зеленої» сталі знадобиться 9 млрд доларів, повідомив операційний директор компанії Олександр Мироненко під час форуму Forbes Ukraine. Стратегія компанії, яка передбачає повне переобладнання українських активів, розрахована на 10 років.

«Ми розуміємо, що компанія не зможе реалізувати такий проект самотужки. Нам потрібно буде залучати ресурси від західних банків. Нажаль, наразі така опція неможлива. Поки триває війна, дуже важко вмовити банки давати будь-яке фінансування під проекти в Україні», – зауважив Мироненко і додав, що Метінвест планує розпочати модернізацію після завершення бойових дій.

Водночас зараз зусилля компанії спрямовані на підтримку поточної діяльності українських активів. За словам Мироненка, капітальні інвестиції цього року заплановані на рівні 320 млн дол., а операційні витрати – на рівні близько 350 млн дол.

«Це стандартні ремонти доменних печей, агломашин, підтримка обладнання ГЗК та розвиток шахтоуправління у Покровську. Наші інвестиції спрямовані на утримання обладнання в належному стані та підготовку до подальшого розгону. Наразі ми завантажені на 65% від основної потужності, але ми чітко розуміємо, що коли завершаться бойові дії і буде повністю відновлена інфраструктура, потрібно буде збільшувати виробництво. Для цього будуть потрібні люди і робоче обладнання. Саме тому ми зосереджуємося на цих двох ключових цілях», – зауважив топ-менеджер Метінвесту.

Також розглядається проект із будівництва заводу по виробництву «зеленої» сталі в Італії, який компанія планує реалізовувати на партнерських засадах з італійською Danieli. Загальна сума інвестицій, які потрібно залучити під цей проект як зі сторони Метінвесту, так зі сторони Danieli та різних фінансових інституцій, оцінюється у 2 млрд доларів. Метінвест планує, що підприємство у процесі виробництва сталі використовуватиме залізорудну сировину, яка виготовляється на гірничо-збагачувальних комбінатах групи у Кривому Розі.