Феросплавники України не готові відновити роботу у найближчій перспективі

Share

Українські феросплавні підприємства поки що не мають чітких планів щодо відновлення виробництва у найближчій перспективі, повідомляє GMK Center.

Як зазначається, заводи простоюють з осені 2023 року через високу вартість електроенергії та близькість до лінії фронту.

Покровський гірничозбагачувальний комбінат (Покровський ГЗК), котрий спеціалізується на видобутку та переробці марганцевої руди, а також випуску марганцевого концентрату, не планує запускати виробництво у квітні поточного року, але є певні оптимістичні прогнози.

«Наразі є надія на те, що Мінекономіки разом з Укренерго розроблять програму постачання ресурсу металургійному комплексу за довгостроковим контрактом, тобто по фіксованій вартості. Але це поки що – сподівання», – зазначив технічний директор Покровського ГЗК Віктор Бондарець.

З початку 2024 року комбінат спрямував всі сили на заготівлю та відвантаження кольорового і чорного металобрухту, конвеєрної стрічки-утиль, а також на ремонт локомотивного парку. У квітні підприємство продовжить заготівлю та відвантаження металобрухту, а також поступово готуватиме обладнання до майбутнього запуску.

Водночас голова правління АТ «Запорізький завод феросплавів» Павло Кравченко повідомив «Інтерфакс-Україна», що підприємство наразі не працює, й рішення про початок роботи поки що не ухвалено. За його словами, наразі узгоджуються варіанти, наскільки їх можуть забезпечувати електроенергією.

Тривалий простій підприємств галузі вже позначився на експортній діяльності. Зокрема, протягом січня-лютого 2024 року експорт феросплавів з України впав на 99,4% р./р. – до 0,5 тис. т порівняно з 96,8 тис. т роком раніше. Виручка від експорту скоротилася до $1,81 млн порівняно з $85,23 млн рік тому (-97,9% р./р.).