Мінвідновлення використовуватиме підходи циркулярної економіки для відбудови України

Share

Мінвідновлення готує низку заходів із розв'язання проблеми будівельних відходів на основі принципів циркулярної економіки.

Про це повідомила заступниця міністра Наталія Козловська.

За даними органів місцевого самоврядування, станом на кінець 2023 року по всій країні утворилося понад 450 тисяч тонн будівельних відходів від руйнувань.
 
«Поки в Україні немає традиції глибокої переробки будівельних відходів, показник ресайклінгу становить 6% від загальної кількості. Але у баченні великої відбудови країни ці відходи ми розглядаємо як можливий майбутній ресурс для будівельної галузі», – зазначила Козловська.
 
За її словами, вирішення цієї проблеми має відбуватися за комплексно, за декількома напрямками:

• створення необхідної нормативної бази щодо технології сортування й переробки відходів та налагодження відповідних технологічних процесів;
• розроблення каталогу будівельної продукції, виготовленої із застосуванням сировини на основі перероблених відходів;
• подальша розробка стандартів щодо виготовлення такої будівельної продукції.

Козловська підкреслила, що переробка відходів від руйнувань включає сортування, обробку, виробництво та транспортування. Все це потребує значних фінансових вкладень. 

“Тому, з боку держави мають бути розроблені відповідні економічні моделі, а також встановлені цільові показники переробки відходів від руйнувань та норми щодо обов?язкового використання певного відсотка вторинної сировини в проєктах відновлення”, – наголосила заступниця міністра. 

Вона зауважила, що в перспективі такі цільові показники мають бути відображені і в стратегіях регіонального розвитку громад.