Кабмін удосконалив вимоги до моніторингу викидів парникових газів

Share

Уряд удосконалив вимоги до моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів (МЗВ) в Україні.

Про це повідомляє пресслужба міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.

“Єврокомісія у цьогорічному звіті щодо виконання Україною євроінтеграційних зобов’язань відзначила – нашій країні важливо прискорити реалізацію дорожньої карти з декарбонізації, зокрема підготуватися до впровадження системи торгівлі квотами на викиди”, – йдеться в повідомленні. 

За словами міністра довкілля Руслана Стрільця, рішення уряду має два основні треки:

• по-перше, приводиться регулювання МЗВ до вимог Директиви №2003/87/ЄС та імплементаційних регламентів Комісії. 

“І йдеться не лише про коригування певних формулювань. Ми розширюємо перелік видів діяльності, які підпадатимуть під моніторинг. Тепер сюди включено і виробництво скла з потужністю плавлення понад 20 тонн на добу”, – підкреслив міністр. 

• по-друге, дерегулюються процеси МЗВ в Україні, спрощуються вимоги для операторів на строк дії воєнного стану. 

“Зокрема, ми вдвічі збільшуємо терміни подання планів моніторингу у разі наявності змін; продовжуємо “перехідний період”, коригуємо вимоги до лабораторії”, – зауважив Стрілець. 

За його словами, такі нововведення спростять процес звітування підприємств у сфері МЗВ та водночас дозволять зібрати й верифікувати дані й показати світу наш потенціал щодо вільних квот. 

“Вже через рік плануємо запустити пілотну національну систему торгівлі. У 2026 році вона має запрацювати в Україні повноцінно. Ми готові ділитися вільними викидами й робити наш внесок у світовий кліматичний трек”, – резюмував Руслан Стрілець.