Україна може відновити торгівлю е/е з Румунією

Share

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, погодила порядок розподілу доходів між операторами систем передачі електроенергії України та Румунії

Про це з посиланням на НКРЕКП повідомляє «Укрінформ».

«26 липня 2023 року НКРЕКП на своєму засіданні погодила порядок розподілу доходів від управління обмеженнями між операторами систем передачі України та Румунії, наданий НЕК «Укренерго». Відповідно до умов проєкту договору між операторами систем розподілу двох країн передбачається, що дохід (без ПДВ) від управління обмеженнями на кордоні між Україною та Румунією розподіляється між НЕК «Укренерго» та C.N.T.E.E. Transelectrica S.A. у співвідношенні 50% на 50%», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що ухвалене рішення дозволить врегулювати проведення експортно-імпортних операцій електричною енергією через транскордонний переток за напрямом Україна – Румунія та допоможе стабілізувати енергосистему, оскільки створює умови для імпорту електроенергії з Румунії у дефіцитні години доби та експорту до Румунії у години, в які наявний профіцит електричної енергії.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom