Майже весь український брухт реекспортується із ЄС до Туреччини та Індії – ЗМІ

Share

За перші шість місяців поточного року Україна збільшила експорт металобрухту порівняно з аналогічним періодом минулого року в 3,2 рази, до 92 тис. т. Причому 100% цього обсягу було відвантажено до країн ЄС, що дозволяє підприємцям сплачувати вивізне мито за ставкою 3 євро/т, а не 180 євро/т, як це передбачено у випадку експорту до країн поза ЄС. Однак сировина з України практично не надходить на металургійні заводи Євросоюзу, а реекспортується за межі блоку – переважно до Туреччини та Індії. Про це йдеться у статті UAprom «Болгарський перець: українські брухтарі віднайшли новий шлях реекспорту металобрухту через ЄС».

Прямі постачання європейським металургам в 1 півріччі, за оцінками Держмитниці, склали від 5% до 10% загального українського експорту металобрухту.

«Наприклад, Угорщина та Словаччина, в яких є метзаводи, за шість місяців отримали загалом близько 1,5 тис. т української сировини. Ще одне велике постачання з дунайських портів відбулося в травні на адресу грецького підприємства обсягом до 5 тис. т. І на цьому все!», – йдеться у тексті.

Постачання за іншими напрямками – Польща, Литва, Болгарія – переважно відбувається на адресу трейдерів в морських портах. Зокрема, зазначається, що за підсумками 1 півріччя-2023 практично 90% українського експорту брухту (до 80 тис. т) було спрямовано на склади польських торговців.

«Безперечно, якась частка від цього обсягу потрапила і на польські метзаводи, але, згідно з митною статистикою Польщі, країна значно збільшила експорт металобрухту до Туреччини та… Індії у контейнерах. Аналогічна ситуація з Литвою, де весь український брухт «споживає» морський порт міста Клайпеда», – йдеться у статті.

Зазначається, що під кінець півріччя брухтарі налагодили експорт в Болгарію, через яку також може відбуватись реекспорт до Туреччини.