Метінвест повідомив про скорочення виплавки сталі у 1 кв. на 75%

Share

Підприємства Групи Метінвест за підсумками 1 кварталу 2023 року виплавили 491 тис. т сталі, що відображає скорочення на 75% порівняно з 1 кварталом минулого року. Це є наслідком зупинки маріупольських комбінатів групи та переходом на роботу двома доменними печами на Каметсталі замість трьох, йдеться у звіті компанії за підсумками 1 кварталу. 

Водночас помітна позитивна динаміка у порівнянні з 4 кварталом 2022 року, коли виплавка сталі була на рівні 250 тис. т. Квартальний приріст виробництва склав 96%.

Згідно зі звітом групи про операційну діяльність, у січні-березні виробництво товарних напівфабрикатів склало 282 тис. т. Це вдвічі більше, ніж у попередньому кварталі через збільшення виробництва рідкого чавуну, але на 46% менше за аналогічний період минулого року через відсутність виробництва на маріупольських комбінатах з кінця лютого 2022 року.

У 1 кварталі 2023 року також зросло виробництво готової продукції проти попереднього кварталу (+28%), склавши 547 тис. тонн. Зокрема, виробництво плоского прокату збільшилося на 67 тис. тонн – до 285 тис. тонн – здебільшого через збільшення портфеля замовлень на гарячекатаний товстий лист на перекатних заводах в Італії та Великобританії. Виробництво довгого прокату зросло на 53 тис. тонн – до 262 тис. тонн – завдяки збільшенню виробництва сталі на фоні стабілізації електропостачання на Каметсталі.

Водночас у річному вимірі виробництво готової продукції впало на 63% проти аналогічного періоду 2022 року через низку факторів, пов’язаних з війною. Зокрема, мова про зупинку маріупольських комбінатів, зменшення виробництва на фоні нестабільних поставок електроенергії, відсутність виробництва окремих видів продукції, як от рейок та труб, потужності з виробництва яких знаходяться на окупованій території.

За даними Метінвесту, в 1 кварталі група також виготовила 2,3 млн т залізорудного концентрату (- 62% р/р), а виробництво вугільного концентрату склало 1,46 млн т (-14% р/р).

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom