Україна має посилювати мобілізацію внутрішніх доходів для повоєнного відновлення, – МВФ

Share

Відновлення та реконструкція України потребуватимуть величезних фінансових ресурсів і міжнародна спільнота готова розділити частину тягаря, проте Україна має посилювати мобілізацію внутрішніх доходів для фінансування соціальних та інфраструктурних потреб

Таку думку висловив постійний представник Міжнародного валютного фонду в Україні Ваграм Степанян, передає «Інтерфакс-Україна».

«Для післявоєнної України це буде основною передумовою стійкого та тривалого економічного зростання. З цього логічно постає, що заходи, які зменшують податкові надходження або руйнують наявну податкову базу, обмежують здатність України досягати цілей реконструкції та розвитку, що негативно впливає на довгострокове економічне зростання», – сказав він.

Степанян зазначив, що затверджена наприкінці березня чотирирічна програма розширеного фінансування EFF на $15,6 млрд спрямована на сприяння такому стійкому та надійному економічному зростанню.

За його словами, одним з інструментів сприяння такому економічному зростанню є ефективна та справедлива податкова політика, що дає змогу перерозподіляти держресурси для задоволення соціальних та інфраструктурних потреб країни з одночасним підвищенням конкурентоспроможності шляхом забезпечення рівних умов для бізнесу.

Представник МВФ зазначив, що Національна стратегія доходів (НСД), про розробку якої 2023 року йдеться в програмі, у практичному плані допоможе узгодити мобілізацію доходів з урядовими пріоритетами розвитку та середньостроковими потребами у видатках, включно з реконструкцією та соціальними потребами.

«Для підтримки дохідної бази у короткостроковій перспективі основна увага приділятиметься скасуванню заходів, запроваджених в умовах воєнного стану, та реформам у податковій і митній сферах», – заявив Степанян.

Він зазначив, що НСД стане всеосяжною «дорожньою картою», що містить чіткі цілі щодо забезпечення надходжень та інші цілі політики, які охоплюють і політичні, і адміністративні реформи.

Представник МВФ нагадав, що відповідно до поданого українською стороною Меморандуму економічної та фінансової політики стратегія передбачатиме п'ять основних кроків. Зокрема, це заходи щодо підвищення рівня надання податкових і митних послуг, перегляд спрощеної системи оподаткування для вирішення проблеми ерозії податків на працю та узгодження законодавства про ПДВ і акцизні збори з законодавством ЄС.

Крім того, НСД передбачає посилення антикорупційних заходів і процедур управління для усунення ризиків недоброчесності та податкові реформи для післявоєнної реконструкції та інвестицій.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom