Міненерго запросило норвезьку Scatec до співпраці в реформуванні енергетичного законодавства

Share

Норвезька компанія зеленої енергетики Scatec сподівається на ефективну роботу, щоб допомогти Україні з енергетичною стійкістю

Заступник міністра енергетики України Ярослав Демченков зустрівся з керівництвом норвезької компанії Scatec, що працює у сфері зеленої енергетики, передає прес-служба українського відомства.

У Міненерго зазначили, що компанія володіє та експлуатує 336 МВт сонячних електростанцій по всій Україні. Глобально Scatec має портфель із сонячних, вітрових і гідроелектростанцій потужністю 4,6 ГВт, які діють та перебувають на стадії розроблення.

Демченков на зустрічі подякував Норвегії за постійну підтримку України, особливо за п'ятирічний пакет підтримки Нансена в розмірі $7,4 млрд, і наголосив, що Україні необхідно продовжувати розвивати зелену енергетику, яка має поступово замінити вугільну генерацію.

«Відбудова України після нашої перемоги супроводжуватиметься впровадженням нових «зелених» технологій в енергосистемі. Цього очікують наші партнери,  і ми бачимо значну зацікавленість від міжнародних компаній до цього процесу. Усі розуміють, що енергетичний перехід України потребуватиме не лише відповідних ринкових умов, але й технологій, фінансів та потужностей вироблення та вчасного постачання обладнання. Усе це сприятиме конкуренції за роботу на українському ринку. У 2022 році у світі вітер і сонце досягли рекордних 12% світової електроенергії, а інвестиції в технології низьковуглецевої енергії перевищили $1 трлн, що вперше зрівнялося з інвестиціями у викопне паливо. Тому коли ми говоримо про відновлення енергосектору, насамперед думаємо про прихід до нашої країни потужних інвесторів та підготовку проєктів з розвитку сталої генерації, сучасних мереж та розширення енергетчиних коридорів», – сказав Демченков.

За словами заступника міністра, Україна робитиме акцент на подальшій електрифікації, що потребуватиме активного розвитку систем накопичення енергії та мереж.

Водночас представники компанії Scatec розповіли про можливості мобільної технології сонячних станцій з батареями, які могли б бути корисними для українських промислових споживачів.

Демченков також запросив норвезьку компанію до співпраці в реформуванні енергетичного законодавства України, враховуючи досвід підготовки, запуску та реалізації в Україні реального проєкту. Сторони також зупинились на питаннях важливості підготовки професійних кадрів, які зможуть впроваджувати проєкти зеленого енергетичного переходу.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom