Кабінет міністрів 18 квітня затвердив перелік іноземних фондових бірж, до торгів на яких допущені акції юридичних осіб, крім резидентів держави-агресора
Про це повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.
«Росія окупувала 740 українських родовищ корисних копалин. Злочинним шляхом, фактично крадучи те, що їй не належить. Але у цивілізованих взаємовідносинах немає місця ні цій країні, ні її компаніям, які безпосередньо чи опосередковано фінансують тероризм та злочини проти українського народу. Тому нині уряд робить черговий крок для запобігання будь-якій можливості доступу осіб, пов'язаних з агресором, до українських надр», – сказав очільник відомства Руслан Стрілець.
Користувачами українських ресурсів не можуть бути юридичні особи, в яких:
- істотну участь має держава, визнана Верховною Радою державою-агресором;
- істотну участь мають юридичні особи, зареєстровані у державі-агресорі;
- істотну участь мають або є кінцевими бенефіціарними власниками фізичні особи – громадяни та (або) резиденти держави-агресора.
«За основу взяли чинний перелік іноземних фондових бірж, який схвалений постановою уряду від 6 вересня 2017 року. Він налічує 21 торговий майданчик. Згідно з проведеним аналізом, на щонайменше шести з них котируються акції публічних іноземних компаній, які є бенефіціарами українських видобувних компаній», – сказано в повідомленні.
Тож саме цей перелік використовуватиметься для виявлення російських або пов'язаних з Росією компаній для запобігання їх допуску до українського ринку надрокористування.
Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom