За рік масштабування єЧерги кордон за онлайн-записом перетнули понад 900 тис. вантажівок

Share

За рік масштабування послуги єЧерга кордон за онлайн-записом перетнуло 900 тисяч вантажівок.

Про це повідомила пресслужба Мінвідновлення.

“Рік тому послуга єЧерга для перетину кордону була масштабована ще на 15 пунктів пропуску. До першого і пілотного автомобільного пункту пропуску “Ягодин – Дорогуськ” додали найбільші вантажні пункти пропуску з Польщею, Угорщиною, Словаччиною, Румунією та Молдовою”, – йдеться в повідомленні.

З 900 тисяч вантажівок найбільше транспортних засобів прямувало через пункти пропуску з Польщею – майже 487 тисяч. Також 166 тисяч вантажівок перетнуло українсько-румунські переходи, майже 108 тисяч – пункти пропуску з Молдовою, понад 93 тисячі – з Угорщиною, 45 тисяч – зі Словаччиною.

“Протягом останнього року ми провели низку оновлень в єЧерзі, зокрема повністю відкрили номери тягачів та причепів, показали час бронювання черги, порядковий номер, забезпечили можливість реєстрації виключно верифікованого транспорту. У планах ще низка оновлень, які робитимуть систему більше ефективною та зручною для користувачів, дозволять всім видам транспорту планувати час перетину кордону”, – наголосив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач.

Як зазначається, найчастіше послугою для вантажівок, очікувано, користувались українські перевізники. Вони складають 90%. До топкраїн, чиї водії користуються послугою також входить Польща, Молдова, Туреччина та Румунія.

Загалом у системі зареєструвалось понад 100 тисяч користувачів з різних країн. Застосунок був завантажений понад 83 тисячі разів.

Крім того, з серпня 2023 року в системі єЧерга була відкрита реєстрація для автобусів. На першому етапі послуга для автобусів дозволяє верифікувати виконання міжнародних регулярних маршрутів та відстежувати навантаження на кордон. Наразі вже на 11 пунктах пропуску кожен автобус обирає час перетину кордону відповідно до графіка руху.

“Тобто там пасажири більше не чекають кілька годин перед пунктом пропуску. Загалом, понад 75 тисяч автобусів перетнули кордон за онлайн-записом”, – зауважили в міністерстві.