УЗ почала будівництво євроколії Чоп-Ужгород

Share

АТ “Укрзалізниця” розпочала будівництво європейської колії Чоп-Ужгород – один із проєктів стратегічної програми розвитку залізничної інфраструктури для інтеграції України до ЄС.

В присутності премʼєр-міністра Дениса Шмигаля та голови правління АТ «Укрзалізниця» Євгена Лященка відбулось укладання першої ланки рейкошпальної решітки нової євроколії, передає пресслужба залізничного оператора.

“Цей проєкт дозволить підвищити комфорт не лише пасажирського сполучення та перерозподілити пасажирський потік, а й паралельно дасть нам нові логістичні можливості до вантажних перевезень, розвантажить автомобільні пункти пропуску”, – наголосив Шмигаль.

Він додав, що Ужгород стане першим обласним центром, який отримає сполучення з Європою колією європейського зразка.

“Ми розпочали реалізацію проєкту, зараз закінчуємо підготовчі роботи й у травні розпочнеться основна стадія будівництва. Проєктна документація та ТЕО були розроблені за кошти державного бюджету у 2021-2022 роках. Проєкт буде реалізовано за 50% грантового співфінансування фонду ЄС Connecting Europe Facility (CEF)”, – відзначив Лященко.

За його словами, Укрзалізниця отримала можливість реалізувати цей проєкт в результаті успішної участі у конкурсному відборі проєктів CEF у 2022 році. Загальна сума проєкту 1,3 млрд грн. Термін виконання проєкту складає 14 місяців.

Проєкт передбачає:

  • Будівництво 22 км залізничної колії європейського стандарту;
  • Реконструкцію штучних споруд, об’єктів та мереж інженерного забезпечення;
  • Оснащення колії двостороннім напівавтоматичним блокуванням та пристроями мікропроцесорної диспетчерської централізації.

Крім того, на наступному етапі планується проведення електрифікації нової європейської колії 1435 мм на дільниці Чоп – Ужгород. Лященко повідомив, що Укрзалізниця подала заявку для участі в новому конкурсі проєктів CEF на отримання грантового співфінансування.

Також планується проведення техніко-економічного обґрунтування можливого продовження євроколії від Ужгорода до Львова, що стане важливим кроком для приєднання Львова до двох Європейських Транспортних Коридорів TEN-T – Рейн-Дунайського та Середземноморського.