USAID допоможе Україні імплементувати програми підтримки бізнесу 

Share

Агентство США з міжнародного розвитку USAID допоможе Україні модернізувати програми підтримки бізнесу та проєкти з залучення приватних інвестицій.

Про це під час зустрічі домовились перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко із послом США в Україні Бріджит Брінк та директором місії USAID в Україні Джеймсом Хоупом, передає пресслужба міністерства.

Під час розмови українська сторона представила 11 ключових пріоритетів на поточний рік, а також ініціативи в рамках Ukraine Facility.

Насамперед мова йшла про розширення можливостей для українського експорту, залучення інвестицій та реформи в енергетичному секторі. Також сторони обговорили можливості участі американського бізнесу та місії USAID в реалізації спільних проєктів.

Зазначено, що сторони домовились, що USAID долучиться до обговорення стратегії розвитку малого та середнього підприємництва на період до 2027 року, яку зараз розробляє Мінекономіки.

ЇЇ мета – сприяти розв’язанню нагальних проблем малого та середнього бізнесу, які стосуються доступу до фінансування, перебоїв з логістикою, зниження купівельної спроможності та нестачі кваліфікованих кадрів.

Також під час діалогу з американськими партнерами мова йшла про посилення аналітичної складової міністерства економіки.

“Цього року ми хочемо модернізувати програми підтримки малого та середнього бізнесу заради підвищення їхньої ефективності. Маємо сфокусуватись на створенні нових робочих місць та збільшенні вкладу нових підприємств в створення додаткового ВВП. Тому більше уваги будемо приділяти саме розвитку малого та середнього бізнесу, особливо переробних підприємств”, – зазначила Свириденко.

При цьому, міністр запросила американських колег не тільки розширити фінансову підтримку відповідних програм, а й поділитись власним досвідом щодо того, як зробити підтримку малого та середнього бізнесу ще більш ефективною.