З початку роботи тимчасового коридору Чорним морем Україна експортувала понад 22 млн тонн вантажів різної номенклатури.
Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.
З серпня цим коридором скористалися понад 700 суден.
За словами Кубракова, перевалка йде з трьох портів Великої Одеси – «Чорноморська», «Одеси» та «Південного».
Він наголосив, що в ніч на 10 лютого вони знов були атаковані російськими дронами. Внаслідок чого була пошкоджена інфраструктура для перевалки й знищене зерно.
Міністр додав, що загалом, з 18 липня (останнього дня роботи “зернового коридору”) в результаті атак РФ на морські порти України пошкоджено майже 200 об’єктів портової інфраструктури, постраждало понад 26 цивільних осіб.
“Понад 22 мільйонів тонн за пів року – не межа. Модернізація як самих портів, так і супутньої інфраструктури – мережі автомобільних доріг та залізниці – при належній безпековій складовій дозволить збільшити обсяги щонайменше на чверть”, – зазначив Кубраков.