Українські міста потребують принаймні 5 тисяч одиниць комунальної та спецтехніки

Share

Потреба українських міст у комунальній і спеціальній техніці оцінюється принаймні у 5 тисяч одиниць. Перш за все це вантажна та прибиральна техніка, цистерни, грейдери, екскаватори, сміттєвози, підіймальне обладнання, тощо.

Про це повідомив виконавчий директор Асоціаціі міст України Олександр Слобожан у коментарі UAprom.info під час презентації каталогу виробників української колісної техніки для громад. Він містить перелік із 32 підприємств, розташованих у 14 областях України, які можуть запропонувати 255 одиниць різноманітної техніки від громадського транспорту до комунальної, спеціальної техніки та навісного обладнання.

«Якщо говорити в середньому, то кожна громада з чисельністю населення близько 50 тис осіб потребує мінімум 5 одиниць комунальної та спеціальної техніки. Це середній показник у розрахунку на тисячу громад по країні. Причому ми говоримо виключно про техніку, яка була викрадена росіянами або знищена внаслідок бойових дій. Частина техніки також передана на потреби українських військових. Різноманітні грейдери та екскаввтори використовуються для будівництва фортифікацій і відповідно громади вже не мають до них доступу», – зазначив Слобожан.

Він також додав, що значною є потреба в оновленні парку шкільних автобусів. За підрахунками асоціації, мова йде мінімум про 1500 одиниць.

Після початку широкомасштабного вторгнення Росії в Україну наявний у громад шкільний транспорт був задіяний для евакуації громадян з окупованих територій і, на жаль, зазнавав обстрілів. Тож втрати були значними, пояснив Слобожан.

Він зазначив, що цього року в Україні продовжили дію програми «Шкільний автобус», на реалізацію якої уряд виділив 1 млрд грн. Вона передбачає спільне фінансування закупівель автобусів із державного та місцевого бюджетів (50/50). Громади також можуть залучати фінансування через кредитування та лізинг в українських банках. «Якщо це українська техніка, то одразу набагато легше (отримати кредит – ред.), оскільки тут враховується рівень локалізації», – сказав він.
А з січня 2024 року громади можуть використовувати інструмент місцевих запозичень.