Україна потребує залучення американських інвестицій для відновлення – Шмигаль 

Share

Залучення американських інвестицій потрібне українській економіці для відбудови та зростання.

На цьому наголосив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час брифінгу зі Спеціальною представницею США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер.

«Україна створює максимально сприятливий інвестиційний клімат, щоб заохотити потенційних інвесторів. Основною передумовою для цього є надання Україні додаткових систем ППО. Це допоможе захистити всю нашу цивільну інфраструктуру від російського тероризму», – відзначив очільник українського уряду.

За його словами, особливу увагу Кабмін приділяє розвитку співпраці з американськими виробниками зброї та боєприпасів. Також Україна зацікавлена в розвитку логістичних маршрутів та енергетичного сектору.

Своєю чергою Шмигаль і Пріцкер спільно провели зустріч із представниками деяких найбільших американських компаній, які хочуть інвестувати в Україну або вже ведуть в Україні бізнес-діяльність.

«Ми хочемо, аби США були одним з наших ключових партнерів не тільки в оборонній сфері, але також і в економічній. Маємо багато перспективних проєктів», – зауважив прем’єр-міністр.

Він додав, що експортно-імпортний банк США надає 3 млрд доларів для фінансування контрактів та проєктів в Україні.

Як зазначається, Шмигаль розповів підприємцям про найбільш перспективні сфери нашої економіки: енергетика, аграрна галузь, оборонна промисловість, видобуток та переробка критичної сировини, а також ІТ.

Крім того, українська сторона запропонувала партнерам із США створити Наглядову раду для урядового офісу із залучення та підтримки інвестицій Ukraine Invest.

Туди увійдуть керівники американських компаній. Це, за словами Шмигаля, дозволить покращити співпрацю, залучити нові американські інвестиції на наш ринок та сприятиме операційній роботі американських компаній в Україні на щоденній основі.