Україна отримала €1,5 млрд від ЄС в рамках Ukraine Facility

Share

До Держбюджету України надійшов другий транш в рамках перехідного фінансування обсягом 1,5 млрд євро відповідно до інструменту Європейського Союзу Ukraine Facility.

Про це повідомила пресслужба Мінфіну.

“ЄС є найбільшим донором бюджетної підтримки від лютого 2022 – понад 31 млрд євро. Впровадження Інструменту Ukraine Facility разом зі схваленням Єврокомісією Плану України, допоможе своєчасно та у повному обсязі забезпечувати нагальні бюджетні потреби у соціальній сфері, а також реалізацію відновлення та реконструкції. В той час, як імплементація структурних реформ сприятиме економічному розвитку та євроінтеграції України”, – зазначив міністр фінансів Сергій Марченко.

В міністерстві нагадали, що у березні 2024 року до держбюджету надійшов перший транш обсягом 4,5 млрд євро.

Виконавши всі 5 реформ у сферах управління державними фінансами, боротьби з корупцією, розвитку бізнес-середовища, Україна залучила загалом 6 млрд євро передбачених механізмом перехідного фінансування.

Як UAprom.info повідомляв раніше, 15 квітня 2024 року Європейська комісія підтримала запропонований урядом України план реформ Ukraine Plan у межах механізму Ukraine Facility, який визначає умови отримання 50 млрд євро макрофінансової допомоги протягом 2024-2027 років.