Угода про асоціацію з ЄС в транспортній галузі виконана на 56%

Share

В рамках 9-го засідання Ради асоціації Україна-ЄС, українською стороною було підготовлено звіт про виконання угоди за 2023 рік та передано стороні ЄС, передає ЦТС.

В документі зазначено, що у транспортній сфері прогрес в євроінтеграції склав за рік лише 3%.

Цей прогрес, за даними КМУ, виражався у наступних кроках:

22 грудня 2023 року було підписано порозуміння високого рівня між Україною  та ЄС про поширення індикативних мап Транс’європейської транспортної мережі в Україні (TEN-T), що забезпечить включення до TEN-T нових маршрутів, які ведуть до кордонів з країнами-членами Євросоюзу, а також до Республіки Молдова.

У межах програми CEF Call 2022 підписано відповідні грантові угоди для фінансування реалізації шести проєктів розбудови західного кордону. Реалізація проєктів спрямована на модернізацію автомобільних та залізничних пунктів пропуску.

Внутрішній водний та міжнародний морський транспорт – прийнято низку нормативно-правових актів на основі законодавства ЄС та відповідно до зобов’язань України за угодою про асоціацію.

Автомобільний транспорт – 16 березня 2023 року у ході першого засідання Спільного комітету, створеного відповідно до угоди між Україною та ЄС про вантажні перевезення автомобільним транспортом, відповідно до статті 7(6) було прийнято правила та процедури роботи Спільного комітету, що надають повноваження Спільному комітету ухвалювати рішення щодо продовження дії угоди.

Разом з тим, за результатами засідання було одночасно ухвалено відповідне рішення щодо продовження дії угоди до 30 червня 2024 р. та підписано головами делегацій української сторони та сторони ЄС.

Як UAprom.info повідомляв раніше, прогрес України у транспортній євроінтеграції у 2023 році склав лише 2%