УДП продовжує перевозити українську руду для HBIS Serbia

Share

У 2024 році ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» (УДП) продовжує перевозити українську руду для європейського металургійного гіганта HBIS Serbia.

Про це повідомила пресслужба пароплавства.

Як зазначається, у 2023 році УДП відновило рейси на Середній Дунай. Доставка залізорудної сировини (ЗРС) продовжується і цього року.

«Ми постійно проводимо консультації з нашими партнерами щодо збільшення обсягів. Питання не у тому, передати ці обсяги саме УДП. Єдине питання – чи потрібні нашому клієнту додаткові обсяги», – зазначив заступник генерального директора УДП Владислав Бєлах.

В пароплавстві зауважують, що 2023 року HBIS Serbia зупинило одну з двох доменних печей потужністю 900 тис. т чавуну. В січні 2024 року підприємство заявило, що перезапустить її лише після пожвавлення на ринку.

Загалом по країнах ЄС виплавка сталі минулого року зменшилась на 7% і продовжує скорочуватись на початку цього року. В Сербії падіння склало 34%.

«Зросте попит на метал, зростуть і обсяги поставок сировини на металургійні комбінати», – підкреслює Бєлах.

Як повідомляв раніше UAprom.info, УДП домовилось із керівництвом металургійного заводу HBIS Serbia про опрацювання умов суттєвого збільшення обсягу перевезень залізорудної сировини з України.