У ВР продовжують розробляти нову модель економічного бронювання працівників

Share

Комітет Верховної Ради з питань економічного розвитку продовжує роботу над моделлю економічного бронювання до 50% працівників, за якої враховується рівень сплати податків.

Про це йшлося під час зустрічі учасників Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА) з головою Комітету ВРУ  з питань економічного розвитку Дмитром Наталухою.

“Розробка концепції моделі економічного бронювання відбувається паралельно з роботою над основним законопроєктом про мобілізацію”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що наразі від мобілізації заброньовано близько 540 тисяч осіб, найбільше – в енергетиці, агропромисловому секторі, промисловості, виробництві та транспорті.

“Водночас найбільше мобілізаційне навантаження несе саме білий бізнес, який працевлаштовує людей офіційно. Наразі близько 2,7 млн чоловіків у віці 25-60 років офіційно працевлаштовані, а 600 тисяч – активні ФОПи. Водночас близько 1 млн чоловіків, ймовірно, знаходяться у тіньовому секторі, оскільки інформація про їхнє працевлаштування у держави відсутня”, – зауважили в ЄБА.

Згідно з моделлю економічного бронювання, бізнес зможе забронювати до 50% від військовозобов’язаних співробітників. Умова бронювання: відсутність податкових боргів та сплата військового збору на кожного працівника по формулі: 1,5% від зарплати + фіксована ставка у розмірі 20 тисяч грн/місяць.

Бронювання відбуватиметься у три кроки:

  • Сплата збору

Підприємство вносить відомості про працівників на електронному порталі, надає квитанцію про сплату збору, у випадку ФОП – довідку про рух коштів.

  • Верифікація

Податкові органи в онлайн режимі підтверджують відсутність заборгованості, відбувається онлайн-перевірка особи заброньованого. Людина отримує жовтий QR код, що підтверджує процедуру бронювання. Протягом 60 днів необхідно оновити власні дані в ЦНАП для валідації бронювання.

  • Оновлення даних

Заброньована особа відвідує ЦНАП, де оновлює дані та валідує бронювання. Кожен заброньований отримує зелений QR код, що підтверджуватиме його бронювання.

Модель поширюється на всіх найманих працівників та ФОП, втім не розповсюджуватиметься на дефіцитні військово-облікові спеціальності (ВОС). За цією моделлю, компанія може самостійно обрати, яких працівників забронювати.

Водночас економічна бронь не дає дозвіл на виїзд за кордон.