У січні-вересні 2025 року ємність українського ринку металопрокату становила 3,16 млн тонн, відтак споживання сталі зросло на 39,5% відносно січня-вересня 2024 року, коли ємність ринку оцінювалася у 2,42 млн тонн, повідомили в об’єднанні “Укрметалургпром”.
За 9 місяців з початку року на ринок надійшло 1,92 млн тонн прокату українського виробництва, що становить 60,8% від загального обсягу споживання. Частка імпортної продукції склала 39,2% або ж 1,23 млн тонн, що відображає зростання імпортної складової майже на 1% р/р.
Структура імпорту у січні-вересні 2025 р., як і раніше, характеризується суттєвим домінуванням плоского прокату над сортовим (67,14% та 21,28% відповідно). Серед основних імпортерів – країни Європи (50,3%), ЄС-27 (22,5% ) та країни Азії (20,7%).
Нагадаємо, у січні-серпні також спостерігалася позитивна динаміка: споживання сталі в Україні зросло на 22% у річному обчисленні.


