Після війни ми матимемо зелену сталь і модернізовані виробництва, які зменшують навантаження на екологію – СОО Метінвесту Олександр Мироненко

Share

Метінвест планує модернізувати бізнес та знизити навантаження на екологію, побудувавши зелене виробництво сталі після закінчення війни з Росією, повідомив операційний директор Групи Метінвест Олександр Мироненко в інтерв’ю Forbes для проекту про протидію вигоранню.

«Майбутнє люди пов’язують зі стабільним виробництвом та інвестиціями у відновлення виробничих фондів. Ми поки що не можемо говорити про нього в довготерміновій перспективі. Але після війни ми матимемо зелену сталь і модернізовані виробництва, які зменшують навантаження на екологію», – зауважив він.

Водночас наразі команда Метінвесту фокусується на необхідності забезпечувати роботу підприємств, зберігати колектив і залучати нових працівників на заміну мобілізованих.

Мироненко зазначив, що компанія почала шлях трансформації у 2014 році, тому певною мірою вже адаптувалась до стресових подій. Водночас за останні три роки він спостерігав безпрецедентний рівень гуртування та взаємодопомоги.

«Топкоманда підказує, що робити на підприємствах. Підприємства спокійно можуть говорити про прогалини менеджменту й рекомендувати, як зробити краще. Це завжди вислуховується, дається певна свобода дій», – розповів він.

Це допомогло компанії стати більш стійкою та готовою реагувати на численні виклики. «Ми навчилися підлаштовуватися під блекаути, припинення газопостачання, перебудування логістичних шляхів і ракетні обстріли. Люди з величезною швидкістю ліквідують наслідки. У мирному житті відновлення роботи доменної печі тривало до тижня, зараз – добу-дві», – додав Мироненко.

Мотивації бути більш ефективними та продовжувати діяти у складних обставинах працівникам додає складний досвід 2022 року, коли компанія втратила контроль над активами у Маріуполі.

«Усі чудово розуміють, що буде, якщо «русскій мір» дійде до певного активу. Працівники знають, що в цьому місті живе їхня родина, у них є робота, але все це може зникнути протягом тижнів. Тому вони борються за ефективність, за збереження роботи й колективу. Це джерело енергії», – пояснив топ-менеджер.

Він переконаний, що після закінчення війни «воєнне завзяття перейде у відновлення, відбудову, інвестиції та реконструкцію наших підприємств. У нас є плани, й ми чекаємо кінця війни, щоб перейти до їхньої реалізації. Метал стане основою відновлення всієї пошкодженої інфраструктури, будинків та електростанцій». «Зміна фокуса з підтримки ЗСУ на підтримку компанії та країни буде ключовим викликом», – резюмував Мироненко.