Метінвест створив єдину структуру для управління власними ГЗК

Share

Метінвест оголосив про створення гірничодобувного департаменту в структурі Операційної дирекції групи, який із квітня керуватиме Центральним, Інгулецьким та Північним ГЗК.

Очолив департамент Ігор Тонєв, якого також призначено на посаду єдиного генерального директора трьох ГЗК. Комбінати тепер матимуть єдину адміністративну команду та функціональних керівників, повідомила пресслужба компанії. До цього Тонєв очолював збутову компанію Метінвест-СМЦ

Зазначається, що нова модель управління сприятиме створенню ефективних наскрізних процесів за всіма напрямами. Зокрема, процеси збагачення руди та виготовлення залізорудного концентрату поєднаються у спільний для всіх комбінатів технологічний ланцюжок. Також очікується зростання ефективності управління резервами та запасами ГЗК Метінвесту. Через низьку завантаженість на комбінатах є надлишкові потужності та обладнання, що буде розподілене між виробничими майданчиками компанії в Кривому Розі, додали у компанії.

Крім того, створення єдиного центру управління дасть змогу оптимізувати однакові бізнес-процеси підприємств та централізувати деякі сервісні функції. Це значно зменшить адміністративні витрати, що, своєю чергою, підвищить економічну стійкість ГЗК.

«В умовах нинішніх викликів, не маючи об’єктивної можливості вивести завантаженість ГЗК на оптимальний рівень, ми шукаємо ефекту від об’єднання їхніх можливостей та бізнес-процесів. Для цього компанія розглядає гірничо-збагачувальні комбінати не як окремі потужності з окремими командами, а як один великий виробничий майданчик та одну велику команду та намагається  використати переваги кожного ГЗК в єдиному технологічному ланцюзі. Створення єдиного адміністративно-управлінського центру керування роботою комбінатів, так би мовити, консолідований ГЗК, значно спростить, пришвидшить та збільшить ефективність цих процесів, а також сприятиме створенню нових синергетичних зв’язків між підприємствами», — зазначив генеральний директор Метінвесту Юрій Риженков.

Як повідомили у компанії, у новому департаменті кожен напрям роботи матиме одного функціонального директора й один відділ для всіх ГЗК: наприклад, з виробництва, фінансів, закупівель тощо. Водночас кожен ГЗК збереже свій юридичний статус. Централізація управлінських функцій ГЗК торкнеться лише адміністративного персоналу й жодним чином не вплине на працівників робітничих професій.

«Головне завдання, яке сьогодні стоїть перед командою гірничо-збагачувального сегмента, – стійке підвищення операційної ефективності з дотриманням виробничих планів та належної якості продукції. Це дасть нам змогу за умов обмеженої завантаженості виробництва працювати з позитивним фінансовим результатом», — сказав Ігор Тонєв.

Очікується, що всі перехідні процеси на підприємствах буде завершено протягом декількох місяців.