ЄБРР прогнозує зростання української економіки на 3% у 2024 році

Share

Європейський банк реконструкції та розвитку прогнозує, що економіка України у 2024 році зросте лише на 3% після 5,3% у 2023-му.

Про це йдеться у новому звіті ЄБРР про регіональні економічні перспективи, передає Liga.net.

Як раніше вказували в ЄБРР, щоб Україна швидко відновилася до довоєнного рівня, зростання має бути набагато вищим – наприклад 14% на рік протягом п’яти років.

“Попри збільшення ВВП України у 2023 році, якому сприяв рекордний врожай, пошкодження електроенергетичної інфраструктури внаслідок нещодавніх обстрілів є одним з факторів, які, найімовірніше, обмежать подальше зростання у 2024 році”, – прогнозує Банк.

Також економіку України будуть сповільнювати обмежений внутрішній попит, дефіцит робочої сили та недостатній обсяг інвестицій.

З іншого боку, значним позитивним фактором стало відкриття нового чорноморського експортного коридору. Це дозволило частково зменшити невизначеність щодо безпеки використання Чорного моря для експорту не лише зернових, а й продукції металургійної та гірничовидобувної промисловості, які постраждали чи не найбільше за останні два роки.

“Після дещо повільного початку використання цього коридору поступово набирає обертів”, – зауважує ЄБРР.

Банк вважає, що економіка України може розігнатися до 6% у 2025 році, хоча існують великі ризики, що Росія продовжить руйнувати портову та енергетичну інфраструктуру.