Глава МЗС Латвії відвідала в Україні пошкоджений росіянами енергооб’єкт

Share

Міністр закордонних справ Латвії Байба Браже і заступник міністра енергетики України Микола Колісник ознайомилися з роботою одного з енергетичних об’єктів, який пошкодили росіяни.

Про це повідомила пресслужба Міненерго.

Підкреслюється, що сторони також обговорили подальшу співпрацю країн в енергетичній сфері.

Ключовими темами розмови були:

  • підтримка Латвією України через Фонд підтримки енергетики України, створений за ініціативи очільника Міненерго Германа Галущенка та єврокомісара Кадрі Сімсон;
  • інвестиції в українську енергетичну сферу;
  • можливість використання на українських пошкоджених теплових станціях обладнання з виведеної з експлуатації латвійської ТЕЦ;
  • підтримка урядом Латвії України на шляху інтеграції в ЄС.

Своєю чергою зазначимо, що Латвійська компанія “Latvenergo” з метою відновлення енергосистеми України передала українській стороні енергетичне обладнання.

Наголошується, що до пакета допомоги увійшли високовольтний трансформатор ТС-250000/330 потужністю 250 МВА, який раніше використовувався на Ризькій ГЕС, компресор стиснутого повітря GR110 та 60 тонн трансформаторної олії.

Як повідомлялося раніше, з початку широкомасштабного вторгнення Латвія надала Україні понад 500 тонн енергетичного обладнання, серед якого – трансформатори, генератори, електричне обладнання та витратні матеріали, також спецтехніка.