Чеська Trinecke Zelezarny інвестує понад €165 млн в будівництво нової парогазової електростанції для повної відмови від вугільної генерації у сталеплавильному виробництві.
Про це повідомляє Metal Expert.
Її дочірня компанія Energetika Trinec підписала контракт із консорціумом CEZ ESL та INVELT на зведення газової ТЕС потужністю 62 МВт, запуск якої заплановано на другу половину 2030 року.
Інвестиційний проєкт вартістю понад 4 млрд чеських крон (€165 млн) не лише забезпечить екологічно чистий енергоперехід металургійного комбінату та теплопостачання міста Чеські-Тешин, а й дозволить істотно знизити операційні витрати компанії на купівлю квот на викиди СО2.
Як зазначив гендиректор Trinecke Zelezarny Роман Хайде, цей крок є частиною довгострокової стратегії декарбонізації, яка розвиває попередні зелені ініціативи підприємства, зокрема підписану торік трирічну PPA-угоду з CEZ ESCO на постачання 4,4 ГВт·год безвикидної електроенергії з віддаленої фотоелектричної станції Vrskman.

