Глобальні потужності “зеленої” енергетики зросли на 50% у 2023 році

Share

Світові обсяги відновлювальної енергетики у 2023 році зросли на 50% і досягли 510 ГВт. Це стало 22-м роком поспіль, коли збільшення потужностей відновлюваних джерел встановлює новий рекорд. 

Про це йдеться у звіті Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), передає The Guardian.

“Таке зростання пропонує "реальний шанс" для того, щоб світові уряди виконали обіцянку, узгоджену на кліматичних переговорах Cop28 у листопаді, потроїти потужності відновлюваної енергії до 2030 року, щоб значно скоротити споживання викопного палива”, – зазначили в МЕА. 

Згідно з останнім звітом МЕА, на сонячну енергетику припадає три чверті нових потужностей відновлюваної енергетики, встановлених у світі минулого року. Більшість нових сонячних електростанцій було побудовано в Китаї, який у 2023 році встановив їх більше, ніж усі інші країни у 2022-му попри скорочення субсидій у 2020 та 2021 роках.

Рекордні темпи зростання відновлювальної енергетики в Європі, США та Бразилії дозволять їй до 2025 року випередити вугілля як найбільше джерело глобального виробництва електроенергії, повідомляє МЕА. До 2028 року, за прогнозами агенства, на відновлювані джерела енергії припадатиме понад 42% світового виробництва е/е. 

Потроєння глобальних потужностей відновлюваної енергії до кінця десятиліття, щоб допомогти скоротити викиди вуглецю, є однією з п’яти основних кліматичних цілей, покликаних запобігти різкому глобальному потеплінню, поряд із подвоєнням енергоефективності, скороченням викидів метану, відходом від викопного палива та збільшенням фінансування економік, що розвиваються.