Японія має намір надати Україні технологію із виробництва біопалива – Kyodo

Share

Японія планує надати Україні технологію з виробництва біопалива для підтримки зусиль з відновлення країни, постраждалої внаслідок війни з РФ.

Про це пише Kyodo News із посиланням на джерела в японському уряді.

Зазначено, що відповідний план буде представлено у лютому на зустрічі в Токіо представників державного та приватного секторів двох країн для обговорення підтримки відновлення України.

Японія очікує, що технологія біопалива створить нову галузь в Україні, яка багата на ресурси, які можна використовувати як паливо.

Kyodo підкреслило, що на відміну від США та Європи, Японія згідно зі своєю конституцією самовстановила заборону на експорт зброї, і замість цього вона зосереджується на способах допомоги у відновленні та відбудові України після вторгнення Росії.
Очікується, що японські фірми погодяться надати технологію виробництва відновлюваної енергії та відповідне обладнання на японсько-українській конференції сприяння економічній реконструкції, яка відбудеться 19 лютого.

Біопаливо, яке виробляється з сільськогосподарських культур і відходів тваринництва, можна використовувати для виробництва електроенергії та привертає увагу як одна з технологій, яка може сприяти декарбонізації.

"Якщо галузь запуститься, вона забезпечить перспективну експортну продукцію для України та потенційно допоможе збільшити надходження країни в іноземній валюті”, – зауважив один з неназваних японських урядовців.