Укргазбанк почав страхувати судна в Чорному морі

Share

Україна, уряд Великої Британії та пул міжнародних страхових компаній за участю страхового брокера Marsh, який є частиною компанії Olyver Vyman, створили спеціальний безпрецедентний механізм страхування суден, які користуються українським морським коридором.

Про це повідомила пресслужба АМПУ. 

Зазначено, що це зробить морський шлях доступнішим для широкого кола експортерів (не тільки аграрних), що вкрай важливо, особливо під час війни. 

Як зауважили в АМПУ механізм буде працювати наступним чином:

Укргазбанк випустив акредитив на користь британського страхувальника. Заявником акредитива виступило ПрАТ ЕКА. Строк – до 3 років, сума – 10 млн дол.

Такий механізм застрахує судна та їх вантаж, що заходять і виходять із чорноморських портів, а також передбачає страхування ризиків, що притаманні таким перевезенням. 

«Безумовно, це перш за все позитивно вплине на роботу аграрних компаній. Але надалі будуть перевозитися й інші продукти українських експортерів, адже механізм не обмежується лише сільськогосподарською продукцією, на відміну від зернового коридора. Вільна навігація у Чорному морі – стратегічно важливий напрямок для нашої держави», – наголосив в.о. голови правління Укргазбанку Родіон Морозов.