Міненерго скасувало списки критичних споживачів із бронюванням на е/е

Share

Міністерство енергетики скасувало списки критичних споживачів, яким не можна вимикати електроенергію. 

Про це заявив голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький в інтерв'ю LB.ua.

“На початку вторгнення обласні військові адміністрації визначили перелік критичних споживачів. Тоді не було можливості довго відпрацьовувати детальні критерії. І сталося так, що в переліках опинилися сумнівні об'єкти. На кшталт готелів. Або якихось інших підприємств, які очевидно не виробляють тепло або не займаються водопостачанням населення і бізнесу. Тобто які не є критичною інфраструктурою. Там такий досить строкатий перелік таких підприємств у переліку. Зараз цей наказ Міненерго вже скасували, і ці підприємства втратили свою "броню" від відключень”, – зазначив Кудрицький. 

При цьому він пояснив,  що це дасть змогу вимикати споживачів, які не сплачують за електроенергію. 

“Їх почнуть відключати, цей процес буде болісним. Але за електроенергію, яку ти споживаєш, треба платити. На ринку є чітка взаємозалежність між вчасними сплатами рахунків і тим, скільки в нас енергоблоків у роботі”, – зауважив голова Укренерго. 

Водночас за його словами, що Укренерго пропонуватиме створити нові списки де будуть лише ті підприємства, яким насправді не можна відключати за жодних умов. 

“Тому що це може спричинити тяжкі наслідки: чи то техногенні, чи то екологічні, чи то соціальні. Наприклад, системи водопостачання або централізованого опалення у великих містах. Але навіть у цих захищених споживачів повинні бути чіткі зобов'язання оплачувати спожиту електроенергію. Хоча б у тих обсягах, у яких вони можуть. Не платити просто через те, що вони увійшли до переліку критично важливих об'єктів, вони не можуть", – підкреслив Кудрицький.