LTG Cargo планує запустити щотижневий контейнерний поїзд до України

Share

Через ситуацію з ускладненим пропуском вантажівок на українсько-польському кордоні зросла кількість звернень до LTG Cargo щодо перевезення вантажів з України та зворотно, тому для покращення сполучення компанія має намір запустити щотижневий контейнерний поїзд. 

Про це пише Rail.insider із посиланням на інформацію перевізника.

«Лише за листопад компанія отримала майже 80 нових запитів на перевезення вантажів до України та з України. Абсолютна більшість із них – від компаній, які досі займалися транспортуванням вантажів вантажівками. Безпрецедентна ситуація спонукає клієнтів розглянути можливість транспортування залізницею до України або з України заморожених продуктів, виробів з паперу та картону, хімічних товарів чи деревини», – йдеться в дописі.

При цьому, пошук нових рішень пов’язаний також зі значно збільшеними витратами на автомобільний транспорт. За підрахунками LTG Cargo, після формування повного складу поїзда перевозити вантаж залізницею можна буде вдвічі дешевше, ніж автомобільним транспортом. За одну поїздку потяг може перевезти стільки вантажу, скільки зазвичай перевезуть 36 вантажівок.

Проте перевезення деяких категорій товарів залізницею обмежене відсутністю відповідних контейнерів на ринку. Йдеться, наприклад, про спеціальні 40-футові контейнери з автономним холодильним обладнанням. 

«Оскільки попит зріс, а пропозиція таких контейнерів у регіоні залишилася незмінною, клієнтам доводиться шукати способи надійного захисту контейнерів для швидкопсувних товарів», – зауважили в LTG Cargo.

Водночас уже є результати співпраці з новими клієнтами – з Каунаського інтермодального термінала до України сформовано потяг зі збірним вантажем трьох клієнтів у контейнерах. Він перевозитиме гранули ПЕТ та сульфат амонію, а також порожню тару. Наступного тижня потяг має дістатися України – планується зробити це за вісім-дев’ять днів.