Польща досягла домовленості з протестувальниками на кордоні

Share

Міністерство інфраструктури Польщі досягло угоди з представниками перевізників, які збережуть, але не розширять свій протест на інші ПП на українсько-польскому кордоні. 

Про результати домовленостей із перевізниками повідомили  у польському міністерстві, передає УНН.

29 листопада міністр інфраструктури Алвін Гаджадхур зустрівся із представниками галузі автомобільного транспорту, які беруть участь в акції протесту. Після зустрічі він у супроводі голови комітету із захисту перевізників та транспортних роботодавців Вальдемара Ящура поінформував громадськість про домовленості.

Міністр інфраструктури прислухався до вимог польських перевізників і звернувся до Єврокомісії з проханням призначити комітет для перевірки дії угоди між ЄС та Україною, згідно з якою призупинили обов'язок отримання дозволів. Він також звернувся до українського уряду із проханням відключити систему електронної черги принаймні на двох пунктах пропуску.

Зазначено, що протестувальники продовжать блокувати дороги для вантажівок на чотирьох пунктах пропуску, але не розповсюджуватимуть блокаду ще на два.

“Під час сьогоднішньої зустрічі ми сказали міністру, що не маємо наміру припиняти наш протест, але від того, щоб поширити його на наступні пункти перетину кордону, ми відмовилися, хоча це вже готувалася. Ми також готові розглянути можливість пом'якшення форми нашого протесту, якщо польська держава посилить ефективний контроль за вантажівками, що в'їжджають до Польщі”, – заявив представник транспортної галузі Вальдемар Ящур.

Своєю чергою, міністр Гаджадхур повідомив, що розмовляв із міністром фінансів та міністром внутрішніх справ та адміністрації. З боку всіх цих міністрів є готовність вжити невідкладних заходів у взаємній співпраці, щоб задовольнити вимогу посилення контролю.