ЄС співфінансуватиме екологічно інноваційні проєкти в Україні

Share

Українським підприємствам, неурядовим організаціям, стартапам та територіальним громадам варто активно подавати заявки на отримання європейських грантів для впровадження екологічно інноваційних проєктів.

Про це заявив радник генерального директорату Єврокомісії з питань довкілля Жан-Клод Мерсіоль під час виступу на міжнародній конференції з екологічного відновлення України, передає Укрінформ.

Він підкреслив основні переваги програми LIFE, єдиного проєкту ЄС, повністю присвяченого довкіллю, збереженню природного середовища та кліматичним заходам.

Проєкти в рамках програми LIFE мають на меті розвинути та продемонструвати екологічно інноваційні технології та підходи, допомогти учасникам впроваджувати плани та стратегії відповідно до законодавства ЄС, заохочувати найкращі практики та поведінкові зміни, а також каталізувати масштабне впровадження успішних рішень.

Бенефіціарами проєктів у рівних долях є приватні підприємства, неурядові організації та громадський сектор, а також органи влади різних рівнів.

Радник генерального директорату зауважив, що для успішного отримання грантів автори проєктів мають визначити реальні пріоритети громади та довести інноваційність рішень, які планується запровадити.

«Зважаючи на велику кількість мерів, присутніх на конференції, я закликаю вас звертатися з пропозиціями для отримання грантів на проєкти, зокрема у сферах управління відходами та водними ресурсами», – зауважив Мерсіоль.

ЄС забезпечуватиме фінансування 60% вартості проєктів, інші 40% мають бути профінансовані або безпосередньо зацікавленими особами або іншими партнерами, зауважив радник, додавши, що по деяких проєктах у сфері захисту довкілля частка фінансування з боку ЄС може досягати 75%.

Зазначено, що проєкти, що подаються на європейські гранти з України, оцінюються на рівних умовах із тими, що подаються з країн-членів ЄС, оскільки в рамках програми LIFE Україна користується повними правами без обмежень, попри те, що в країні не діє законодавство ЄС як таке.

Як повідомлялося раніше, Україна приєдналася до програми LIFE в червні 2022 року, ставши першою повноправною країною-учасницею, яка не є членом ЄС.